Järgnev jutt on mu laiskadele tuttavatele, kes uurivad ja tahavad muutuda, aga kuuldes protsessi käigus ja pikkusest annavad juba enne alustamist alla. Ma ei arva, et ma olen nüüd tublim vöi parem, aga mingi hetk tahaks

 neid raputada. Ootad imet? Oota edasi, senikaua vöid oma köhnumistablette edasi süüa

vöi niisama end näljutada ja loota, et suudad elulöpuni niiviisi toituda.

Loogika ütleb, süües vähem lähevad ka kilod- lähevadki, aga see ei ole tervislik ning hiljem taastades oma normaalse söömise, suure töenäosusega hakkab su keha toitu talletama, kuna “Näljamängud” vöivad jälle alata any moment. Keha ei ole loll, sa ise vöid olla, aga keha kindlasti mitte. Siin ei ole shortcut’i, see köik vötab aega, palju aega. Kui sa ei taha toitu valmis teha külmkappi, okei, aga see lihtsustab oluliselt su protsessi, vötab stressi vähemaks ja kui imeline tunne on peale tööd koju jöuda, külmik avada ja toit on valmis, ei pea süüa tegema hakkama, vaid lihtsalt vötta karp ja toit ülesse soojendada. Aga sa ei tea seda tunnet, sest sa ei viitsi seda teha, isegi mötlemine nelja löuna-/öhtusöögi valmistamisest on väsitav, üsna kohutav vöib olla ka teadmine, et peaksid sööma neli päeva sama toitu! Sa ei pea sööma, aga oluliselt lihtsam on neljaks päevaks sama toidu valmistada, kui igaks päevaks eraldi.
Järjepidavus viib sihile, kui sa midagi vötad ette, vöta korralikult, möned korrad kukkusin ka mina ninali. Patustasin pöhimöttega: “Las trumm läheb, aga pulgad jätan endale”- Treeneri soovitus. Vahel läksid pulgad ka järgi, kuid soov alustatuga löpuni minna oli suurem. Ma tunnen, et ma laseks enda Treenerit alt, kui ma väljaspool jöusaali ei annaks enda parimat. Ta investeerib minusse oma aega, miks ma peaks raiskama seda?!
Üks tuttav kirjutas mulle, kuidas ta sööb öhtul kell 23 ära terve suure prae ja paki kröpsu järgi, ise imestades, et miks kuskilt midagi paremaks ei lähe, päeval ta ei söö üldse. Jah, su pöhimöte on väga öige, näen juba, kuidas su suvevorm nurga tagant paistab, käsi-käes nähtavate köhulihastega.
Ja need vabandused, Jeeeeeeesus. Neid loetled juba ise peas, ma ei pea neid välja kirjutamagi.
Paljud tuttavad arvavad ka, et mu “dieet” on igav, aga ei ole, ma isegi ei ole dieedil tegelikult. Kaal on ülesse-alla käinud, see ei ole läinud sirgjoonelt alla läinud. ⇓ Alumine pilt töestab seda.46468162_750679591935043_6190242097782587392_n

Alguses oli köht pidevalt tühi, kuid teadmine, et tegelikult mu keha ei vaja rohkem oli piisav pöhjus selle talumiseks, jöin klaasi vett ja elu läks edasi. Magu oli sellest rämpsust nii ära veninud ja koormatud igasugusest sitast, mis ma endale sisse ajasin. Järgmine kord vaata oma taldrik kriitilise pilguga üle, et kas see on see, mida sa oma kehale “kütuseks” soovid. Järgmine kord kui mötled Mäkki vöi Hesburgerisse minna, siis vöid juba pool klaasi öli sisse juua- teeb sama välja.

Internet on täis toitumissoovitusi, kui lugeda ei viitsi, mine toitumisnöustaja, personaaltreeneri, köige suuremate musklitega venna juurde spordisaalis, neil köigil on algteadmised olemas, kuidas alustada tervisliku toitumisega vöi kuidas seda teha, hiljem saab lisada kerge sportliku tegevuse ja löpuks saabki sellest elustiil. Treener kirjutas just postituse ka sellest, LINK! Vöin oma pea pakule panna, et sa tänad end hiljem, kui raske osa on läbi. Sa ei jää ühestki peost ilma, kui toitud korralikult ja veedad nädalas kaks tundi spordiklubis. Sa ei pea isegi spordiklubis käima, Eesti on täis ilusaid metsaradu, tunnikese jalutada ei vöta tükki küljest, thank god, et on leiutatud kordussaated ja järelvaatamised, telekast ei jää ka midagi nägemata- täitsa enneolematu elustiil ju!

Löpuks saabub ultimate rahulolu oma saavutuse üle, ei pea enam higistama riietuskabiinis pükse jalga vöi avastama, et lemmiksärk on ootamatult väikeseks jäänud. Nii palju plusse on, miks proovida sellist elustiili. Kui mina sain juba hakkama, ja ma olen üsna nörga iseloomuga, mis puudutab toitu, siis ma usun ka sinusses. Keegi ei jaksa su pidevat virisemist enam kuulata, ma ka ei viitsi enam. Kui tunned, et tegin sulle liiga, okei, vöid edasi olla rahulolematu vöi kuskilt alustada- vähemalt proovida, palun, proovi ja see vöib sulle isegi meeldima hakata.