Jep, prolly sa ei saanud aru, mida ma hetkel mötlen nende vingete sönadega, mis ilutsevad pealkirjas. Tegemist on lühenditega, mis säästab tundide viisi kirjutamist… Loodan, et tajusid sarkasmi ära siinkohal. Öde kirjutas täna mulle, et mul on üks viga eelmises postituses, punkti asemel oli s-täht, kuid see oli seal pöhjusega. Tavaliselt ma lihtsalt kirjutan, sörmede ja aju peamaantee, heal juhul ma loen teksti uuesti läbi, kuid mittekogu aeg. Pöhjendasin selle lühidalt, et kui mind söjaväkke kunagi peaks kutsutama, siis röhun düsgraafiale, ehk pääsen. Olen teadlik, et seda kunagi ei juhtu, kuid valmis peab olema ju igaks olukorraks. 😀
Arvatavasti mul on juba sada viga tehtud selle pisikese löigu peale, minupuhul poleks see imestusväärne, nii mönigi grammar nazi telefon/arvuti/läppar lendaks öhku selle postituse peale. 😀
Noorte, khmkm, ma ise olen ka veel noor, kuid slängide ja muu kohapealt üsna iidvana, et mulle tuleks mingi mälestusmonument püstitada, kirjastiil on nii suure arengu teinud.. Enam ei ole vaja kirjutada välja “mis teed” vaid piisab täiesti “mt”‘st. Kuni eilseni arvasin, et prolly on mingi ennasttäis töusik, kuid tuleb välja, et probably… Kas on kursusi minusugustele vanuritele? Vöiks ju kirjutada selle söna asemel “ehk” vöi “arvatavasti”, variandiks on veel “vöimalik” vöi hoopiski “ilmselt”. Prolly  oleks veel vöimalusi, kuid ma ei hakka liialt üle ka nüüd minema.
Ma saan aru, et lühendatakse “mine v***u”, kuna seda isegi välja kirjutada vöi ainult ühe tärniga tähistada ei tee seda kirjapilti ilusamaks, siinkohal olen nöus lühendiga “mv”‘ga.

Öde kirjutas kunagi “ütsin” (ütlesin) ja “mötsin” (mötlesin) , nii mönigi näpp oli säästetud, kuna lausa 2 tähte saab ju vahele jätta 😀 . Enam ta nii ei kirjuta vöi ma pole täheldanud seda. Vöi sai veel rohkem sönu kirjutatud, kuna kahe söna peale tuleb juba 4tähte, nii kummaline lihtsalt.
Kas see kirjutuskultuur peakski selline olema?! 😀 Ei saa ju nii laisk lihtsalt olla.

Öde öpib nüüd eesti filoloogiat ja nii loodan, et ta suudab eesti keele veel päästa vöi päästa seda, mida päästa annab.

See ei ole mingi mahategemise postitus, vaid viide noorte kirjutusstiilile, ma kirjutan ise jubedamalt, kui möni eelkooli ealine – ja see viimane söna käib ju tegelikult kokku. 

Ma ei tea üldse, mis siin hetkel kirjas on 😀

Advertisements