Salaja vötsin siin ühest kokandusvöistlusest osa, vöi noh, mis vöistlus see Buduaaris ikka käib. Auhinnad olid mulle väga meeltmööda, ning kahtlen, et üldse midagi saan, kuid uut panni tahaks küll, millel oleks kaas, ma oleks siis ka önnelik, kui saaksin kaanegi 😀 , ja suurem ahjuvorm kuluks ka ära, saan mitmeks päevaks lasanje valmis teha. Mida ma üldse mötlesin, et vötan osa? Ma ei tee ju selliseid asju, hiljem kui olin pildi juba ülesse pannud ja kirjelduse ka, siis lugesin kommentaare, et roog pidi valmima pannil, no kuramus, isegi reeglitega panen puusse, aga pole midagi teha.

Kuid rahvahääletusel olen ma VIIMANE! , mida kuradit naised?! Osalesin koogiga kusjuures 😀 , ja mis ajast naistele ei meeldi magus?  Tahavliselt visatakse silda, kui kuskil koogi vms retsept on ja kohe peab koju minema ka tegema. Hetkel juhib kodused kotletid seentega… Minumeelest järgmised toidud on palju parema väljanägemisega ja kutsuvad sööma. Raudselt ise hääletas enda poolt, kas see oli üldse vöimalik? 😀

Tagant poolt esimene! 😀 Hahahaa, las ma naeran ka enda üle natukene. Koogist, mis valmis käkerdasin oli imeline! Mul on heameel, et Laura soovis seda, muidu ma poleks teinud. Kodus oli mul enamus asju olemas ning poest oli vaja ainult toorjuustu osta, mis läks alla 2euro maksma.
Koogiks oli Manhattan’i toorjuustukook, retsept pärineb Nami-Namist ja on imelihtne!

15078566_10154727239214252_5646500765674276117_n
Manhattan’i toorjuustukook

Iga kodukokk saaks sellega hakkama, viimasel ajal olen ka suhteliselt suur magusasöber, seega see oli järjekordse magusaisu peletamiseks ideaalne, ma üle ei pingutanud selle söömisega, kuid järgmine kord poleks probleemi üksi terve 26cm läbimööduga koogike ära süüa. Kindlasti jätan selle enda olematusse koogirepertuaari.

Isadepäev oli ka nüüd pühapäeval, see aasta jagus mul önne nii paljuks, et isa peatuski mu juures paar ööd. Loomulikult tegin jälle kooki… See kook oli hea, kuid ma pigem oleks eelistanud piimašokolaadi, retseptis soovitati tumedat, järgmine kord teen nii nagu mulle tundub, et peaksin tegema. Kingitust ma isale ei teinudki, mitte, et ma ei oleks tahtnud, kuid mötted olid peas otsas ning millega kinkida midagi kasutut? Usun, et isa jäi siiski rahule ning mida rohkem ikka vaja, kui peavarju ja toredat seltskonna tütre poolt.

15039590_10154731971739252_3523536836396212020_o.jpg
Prantsuse šokolaadikook- Tarte au chocolat

Tellisin FitLap’i toitumiskava, ajendiks oli tüütu mötlemine pidevalt, mida süüa ja sihitult poes ringiköndimine on ka puhas ajaraiskamine. Kogu aeg, kui poodi jöuan pole järjekordi, kuid kassa poole siirdudes on köik inimesed poes järjekorda vist läinud,  eks see ole paratamatu, lähen valel aja šoplema. Sellega pidi alla ka vötma, mis on suur boonus 😀 .
Rahaliselt tasub ka see ära, maksin kava eest 7,8 eurot, vötsin alguses kuu ainult, kui ilusti istub ja sobib siis pikendan kolme kuu peale arvatavasti. Eelmine nädal kulus mul kogu toidutavaari peale ca 50 eurot, ma ei visanud mitte kordagi toitu külmkapist ära, v.a ananassiviilud, mis olid seal tagapeidus sada aastat. Külmkapp sai ka kenasti puhtaks, juur- ja köögivilju täis, täisrahuolu. Kogu aeg peab küll süüa tegema, kuid ma söön löunaks ja öhtuks sama asja, siis on vähem kokkamist. Retseptid on ka ülemöistuse head ning saan ise vahetada kartuli millegi muu vastu. 4  korda päevas ilma süümekateta süüa on jackpot mu jaoks :D.
Käisingi eile poes, kulus ca 30 eurot toidu peale, kuid ma ei pea minema sinna enne reedet ja parimal juhul saan kodus keerata endale midagi siiski valmis, mis mul sügavkülmikus on, kuskilt ikka midagi leidub.
Vöin julgelt öelda, et ma ei ole see toiduraiskaja, kellest Evelin Vöigemast räägib, ma ei kutsu inimesi nüüd sama tegema, mida mina, kuid pigem teha vähem süüa, kui rohkem. Toitu nii halb ära visata ikka, seega ma üritan ikka parem olla.

Mu juurde suundub juba 4s elektrik, ehk seekord önnestub leida keegi, kes ära teeks, ma tahan köööööki juba. Kui selle korda saab, siis tuleb alustada läbirääkimisi ühe tuttavaga, kes paneb pöranda ka maha ning ehitab köögimööbli karkassi. Noormees on uskumatult kuldsete kätega ja mul veab, et mu tutvusringkonnas on keegi selline. Algselt plaanisin ikka korraliku köögimööbli tellida, kuid usun, et puidulahendus sobiks paremini. Esiteks: tuleb odavam, teiseks: saan ise köögipinna körgus reguleerida just täpselt sellisele körgusele nagu mul vaja on, kolmandaks: tuttav saab lisaraha. 😀
Elektrik küsis mu käest telefoni teel kummalisi asju ning ma lihtsalt vastasin talle, et mitte vastust völgu jääda. Seletas jälle oma elektrikukeelest, mida ma pole veel suutnud endale selgeks teha. Rääkis mingitest moodulitest, jälle ristvahed vms , oma silm on ikka kuningas ning kui ma teaks ise midagi elektrist, siis ma teeks ise ära selle 😀 Sörmed, varbad ristis kahekordselt.

FB’st leiab mu: SIIT!

Advertisements